highlighted
content

לעבוד בעמותת גוונים: משמעות וסיפוק בסביבה צעירה ותוססת

שני גברים ואישה אחת מעמותת גוונים יושבים ומנגנים יחד בגיטרה ותוף
משמעות וסיפוק בסביבה צעירה ותוססת

"אנחנו עושים מה שאנחנו אוהבים, מכירים חב'רה צעירים בגילנו, ועוזרים לצעירים בעלי מוגבלות לצמוח ולעוף" | עמותת גוונים מתרחבת – ומחפשת עובדות ועובדים חדשים !

 

"אנחנו מלווים את החבר'ה הצעירים במכינה לצאת לחיים עצמאיים, וזה סיפוק עצום להיות חלק מתהליך משמעותי כל כך", מספרת דסי בר יודה, בת 24, רכזת ב"מכינת דרור",  אחת מהתוכניות הרבות שמציעה "עמותת גוונים" לאוכלוסיות שונות ומגוונות המתמודדות עם מוגבלויות שונות.

מכינת דרור מיועדת לצעירים בגילאים שבין 18 ועד 25 מכל רחבי הארץ, הנמצאים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה. משתתפי התוכנית מתגוררים בדירות שותפים הפזורות במודיעין, ראשל"צ, רמת גן ושדרות. במהלך תקופת ההכשרה מעניקים להם עובדי עמותת "גוונים" כלים המכינים אותם לחיים עצמאיים והתנסות בהתנהלות יומיומית שגרתית. 

רוצים להצטרף אלינו? לפרטים נוספים על עבודה בעמותת גוונים התקשרו 9913* או לחצו כאן

עובדי עמותת גוונים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים במפגש

העובדים בוחרים בעצמם במה להתמקד

בתקופה של בלבול, חוסר יציבות בשוק העבודה והתערערות של המציאות סביבנו, עמותת גוונים מציעה משרות המשלבות ערכים, משמעות, סביבת עבודה צעירה ותוססת וקהילה איתנה - בעמותה שהיא כמו משפחה. 
העמותה מתרחבת בימים אלה, ומציעה מגוון משרות חדשות ואטרקטיביות; הסביבה הערכית ותחושת התרומה והנתינה מאפיינים את מרבית מקומות העבודה שמציעה עמותת גוונים; זאת לצד ערכים נוספים ובהם קהילתיות, קשר אישי והרבה בחירה אישית. 

כך למשל, התפקידים במכינת דרור שבה עובדת דסי בר יודה נחלקים לשניים – רכזים ומדריכים. 
הרכזים עובדים במשרה מלאה ואחראים על שתי דירות שותפים, ועל עולם תוכן אחד, לבחירתם: פנאי, תעסוקה, הכנה להתנדבות בצבא או בשירות לאומי, חיפוש עבודה וקליטה, וכן הלאה. 
כל רכז מתמקד בעולם התוכן שמעניין אותו, ומפתח תוכניות שיתאימו לדיירים השונים – ויסייעו להם.

משרת המדריכים גמישה יותר, ומתאימה לסטודנטים ולצעירים המעוניינים לעבוד במשמרות. המדריכים מלווים את המשתתפים, וגם להם ניתנת להם יד חופשית לבחור את התחום שירצו לקדם ולהוביל, בהתאם לחיבור אישי.  כך למשל, קיימת אפשרות להוביל תוכנית של אימוני ספורט, של אפייה ובישול, של התנהלות כלכלית ועוד. "היופי הוא שדבר לא 'נוחת' עלינו", מפרטת דסי. "אנחנו חלק מבניית התוכנית וההתנהלות שלה. יש לנו אפשרות לפעול מתוך אהבות אישיות וחיבורים של כל אחד ואחת. זו עבודה מיוחדת במינה. אנחנו ממש מרגישים שאנחנו עוזרים לחבר'ה האלה לעוף".

היא מסכמת: "יש אווירה כיפית כל כך בין אנשי הצוות ותחושה שכולם פתוחים לרעיונות שעולים מכל כיוון. מעודדים אותנו להמשיך ולהציע, 'ראש גדול' מתקבל פה בברכה. 
אנחנו עושים את מה שאנחנו אוהבים באמת באווירה של 'ביחד'. לצד מפגשי הצוות הממוקדים, יש זמן לעצמנו - לצחוקים, לשיחות טובות שגולשות גם מעבר לענייני העבודה, ולתחושה שנכנסנו למעין משפחה". 

חמישה נערים בעלי צרכים מיוחדים הולכים יחד ברחוב

היכרות עם עוד כמה מהתוכניות של "גוונים"

  • "אוהל אברהם": בעקבות אירועי ה־7 באוקטובר 23 ומלחמת חרבות ברזל, פיתחה העמותה את תוכנית "אוהל אברהם" לעיבוד אבל ואובדן; התוכנית מציעה לצעירים אשר איבדו את חברותיהם וחבריהם הקרובים סמינרים עם סדנאות, תכנים והרבה חיבורים חברתיים רגשיים, אשר מתקיימים בסופי שבוע באברהם הוסטל בתל אביב.
  • תוכנית "הד": דיור לצעירים בקהילה, אשר מיועדת לצעירים שעברו משבר נפשי, זכאי סל שיקום, המעוניינים לשלב מגורים עצמאיים עם פעילות משמעותית בקהילה. 
  • תוכנית "בית לחיים": מיועדת לבני 18+ עם מגבלה פיזית, שכלית, התפתחותית, חושית או על הרצף האוטיסטי, אשר מעוניינים להתגורר בקהילה ולפתח כישורי חיים. 
  • תוכניות נוספות: מתקיימות תחת קורת גגה של העמותה, והן משנות גוון או נוצרות מאפס על פי הצורך.

רוצים להצטרף אלינו? לפרטים נוספים על עבודה בעמותת גוונים התקשרו 9913* או לחצו כאן